Andrea Raggi: Monaco będzie rywalizować z PSG jak wróci do Ligue 1

Środkowy obrońca AS Monaco, Andrea Raggi odpowiadał na pytania zadane przez gazetę Nice-Matin. Zawodnik stwierdził, że ten sezon będzie bardzo skomplikowany, ale założenia jakie mają zostać wykonane są jasne i klarowne. Raggi przypomina, że jego decyzja o opuszczeczniu Seria A i dołączeniu do Ligue 2 jest czysto refleksyjna i wyjaśnił, że Monaco będize z pewnością w przyszłości konkurentem w L1 dla Paris Saint-Germain.
Andrea, dlaczego odszedłeś z Bologny do Monaco?
Wybrałem Monaco, ponieważ myślę, że to świetny zespół. Kiedy piłkarzowi oferowany jest ambitny klub, nie można odmówić. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Mam tylko jeden cel, aby dołączyć do Ligue 1. Taki klub nigdy nie powinien być zmuszony do opuszczenia elity.
Czy to nie jest brak amibcji, aby przenieść się z Serie A do Ligue 2?
Nie jestem oczywiście zadowolony z tego, że zagram w Ligue 2. Podczas gdy Bolonia jest ważnym zespołem we Włoszech, ale Monako, z wyjątkiem tego trudnego okresu, jest bardzo znamym klubem w Europie.
Czy Ranieri to dobry trener?
Projekt jaki został przeprowadzony jest też pracą trenera. Biorąc pod uwagę Claudio Ranieriego jako trenera to potwierdza, że Monaco chce odnieść sukces. Jego obecność była ważnym czynnikiem w moim wyborze.
Biorąc pod uwagę inwestycje finansowe, czy kiedykolwiek Monaco będzie konkurowało z największymi na szczeblu pierwszej ligi?
Jestem przekonany, że Monaco będzie rywalizować z PSG jak wróci do Ligue 1. Ale najpierw musimy się skupić aby wygrać mistrzostwa Ligue2. Potem dopiero możemy zobaczyć, czy naprawdę jesteśmy wstanie konkurować z Paryżem.
Jaka jest twoja opinia na temat Thiago Silva który przyszedł do Paryża z Serie A?
Dla mnie jest on po prostu najlepszym obrońcą na świecie. To prawie tak, jakby PSG zwerbowało napastnika który zdobędzie 20 goli w sezonie.
Video:

You might also like

One thought on “Andrea Raggi: Monaco będzie rywalizować z PSG jak wróci do Ligue 1

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *