Oficjalnie: Ocampos przechodzi do Monaco za 11 mln euro!

Oczekiwany przez kilka dni w Monaco, Lucas Ocampos wresznie podpisał kontrakt z AS Monaco do 2018 roku, trwało to dosyć długo ponieważ zawodnik ustalał szczegóły swojego transferu. Zawodnik przyjechał już w poniedziałek, ale dopiero teraz wszystkie negocjacje zostały zapięte na ostatni guzik. Jutro zostanie przedstawiony w mediach, a następnie dołączy do swoich kolegów aby przygotowywać się do sobotniego spotkania.
Były zawodnik U17 bo zaledwie 18 letni zawodnik rozegrał dla River Plate 38 spotkań i strzelił 7 goli. Był jednym z najlepszych zawodników River obok Davida Trezeguet.
Najnowsze informacje donoszą, że AS Monaco za zawodnika zapłaciło 11 milionów euro + 2 miliony za ilość rozegranych spotkań. Można przeczytać o tym we wcześniejszych newsach zawartych na naszej stronie.

Jest to ósme wzmocnienie AS Monaco. Wcześniej do klubu dołączyli: Raggi, Poulsen, Ndinga, Bajrami, Ribas, Roma, Tzavellas.
Sam zawodnik powiedział: ,,Po pierwsze chcę wygrać mistrzostwo Ligue 1. Następnie chce zagrać w Lidze Mistrzów z Monaco. To wszystko jest piękne. Teraz mam tylko nadzieję, że będę mógł tutaj regualrnie grać.”

You might also like

8 thoughts on “Oficjalnie: Ocampos przechodzi do Monaco za 11 mln euro!

 • Młody talent. Wchodząca gwiazda futbolu. Cóż. Powodzenia. Allez ASM!

  Reply
 • Jestem szczerze zawiedziony. Po pierwsze ogólnie nie popieram tego transferu, gdyż uważam, że jest przeprowadzony zbyt wcześnie. Po drugie skoro już następuje, to cena jaką wyszarpało River jest po prostu śmieszna. 11 milionów, przy 25 za Oscara, 45 za Lucasa i rosnącym trendzie przepłacania za nastolatków…
  Ocampos to wielki talent, mam nadzieję, że moje obawy się nie potwierdzą i piłkarz w Monaco rozkwitnie.

  Reply
 • Co do kwoty transferu… Monaco to nie jakieś Araby których można oskubać z pieniędzy. Druga sprawa jest, że ten Oscar czy Lucas są warci te 11 milionów właśnie co Ocampos. Aaa… że wiemy, kwoty coraz większe za byle kogo są wystawiane to można pogratulować tym kto ten rynek okupywał. Nie będę wymieniał klubów… ale prawda jest taka Busby, że to Monaco dobrze negocjowało tą kwotę za zawodnika i jest ona proporcjonalna do obecnej wartości tego gracza. I się zgadzam.. trend jest taki, że każdy klub za 18-19 latka krzyczy taką kwotę.. co jest chore…… rynku się nie zmieni.. jak mawiają kasa, kasa misiu…. ale myślę Busby, że u nas będzie dobrze grał.

  Reply
 • Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, że piłkarz nie jest wart więcej niż 11 milionów. Ale my myślimy o realiach panujących trochę wcześniej, gdy futbol miał jeszcze smak delikatnie romantyczny (w tym potocznym sensie). Obecnie mądrze zarządzane kluby wychowujące przyszłe gwiazdy dbają o swój rozwój dojąc ludzi z kasą.
  Po prostu parząc na trend bardzo chciałem, aby River dostało możliwie najwyższą kwotę. Jeżeli dobrze pamiętam połowa idzie dla jakiejś prywatnej firmy (w ramach jakis zobowiązań), klub obecnie mocno się osłabił i niewiele zarobił.
  Rybolovlev może i nie jest szejkiem, ale w setce najbogatszych ludzi się mieści. Jego pieniądze (i tak wyrzucane w absurdalne błoto (bo niby jaka jest różnica między zapłaceniem 10, a 20 milionów za człowieka jedynie toczącego nogą kulę po trawie?) miały okazję podratować zasłużony klub dający radość wielu ludziom.

  Reply
 • Wiem, że to nie na miejscu.. ale kiedyś np. patrząc najlepszy piłkarz świata 2002 roku był wart 45 milionów euro. Teraz taki noname jest wart 35 milionów. Niestety…. wiem, że szkoda ci River Plate sam szanuje ten klub za historię i inne ich sukcesy… ale cóż.. bez kasy nic się nie zrobi. Sami widzieliśmy spadek naszego Monako…..według mnie mimo wszystko ten Rosjanin co nasz przejął mądrze daje kase… nie szasta nią na prawo i lewo.

  Reply
 • No tak, mądrze. Ja tylko prywatnie żałuję, że to mądrze w tym wypadku było wykorzystaniem takich a nie innych warunków. Gdyby River mogło sobie pozwolić na odrzucenie oferty, to by to zrobiło. A tak Monaco, które pieniędzy ma w bród wykorzystało okoliczności do wynegocjowania możliwie najmniejszej kwoty.
  Ale zaznaczmy, że jest to mój żal wewnętrzny względem River, a nie krytyka Monaco. Ocampos za 11 milionów to znakomity ruch transferowy.

  Reply
 • No rozumiem doskonale i zgadzam się.

  Reply
 • TAK TRANSFER TAK DOBREGO ZAWODNIKA JAK OCAMPOS ZA 11MLN TO DOBRY RUCH

  Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *