Wypowiedzi pomeczowe: I. Toure, A. Wolf, Y. Carassco, C. Ranieri

Po zwcięstwie AS Monaco nad Evan Guingamp, strzelec dwóch goli Ibrahima Toure wypowiedziałsię na temat swojego wczorajszego występu.

Głos zabrał również Andreas Wolf, Yannick Ferreira Carassco i trener Claudio Ranieri.

Ibrahima Toure stwierdził, że praca która jest wykonywana na treningach bardzo się opłaca.

Claudio Ranieri dodał, że zawodnicy mają charakter niezbędny do walki o najwyższe cele.

Ibrahima Toure: „Byliśmy agresywni i na miejscu. Przywieźliśmy 3 punkty.. Mecz był trudny, bo było gorąco, ale byliśmy w stanie odpowiedzieć w drugiej połowie. Zwycięstwo jest zasłużone, bo w drugiej połowie byliśmy znacznie lepsi.. Praca się opłaca. Druga bramka była kwestią psychiczną.. Zostawiam moje życie w polu, jeśli jest to konieczne. ”

Andreas Wolf: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dzisiaj graliśmy dobrze, zespół został dobrze przygotowany. Dobrze zareagowaliśmy po stracie gola. Gramy dla kibiców, aby wygrać, to jest nasza ambicja. Chcemy dalej iść do przodu. Ciężko pracujemy na to, aby osiągnąć nasze cele. ”

Yannick Ferreira-Carrasco: „Na początku gry, przegraliśmy 1-0, trudno było pod względem psychicznym. Później zaczęliśmy grać trochę wyższy poziom i lepiej grać piłką. Udało nam się strzelić dwie bramki. Pokazaliśmy, że potrafimy gonić wynik. Wszystko co tutaj się wydarzyło oznacza, że jesteśmy gotowi na walkę.”

Claudio Ranieri: „To dobry wynik dla nas. Staramy się strzelać bramki w każdej sytuacji. Ale straciliśmy bramkę z rzutu rożnego, po złym kryciu, to dziwne. Ale piłkarze próbowali grać dobrze i stworzyliśmy wiele okazji do poprawy wyniku. Wynik powinien być 3:1 dla nas, ale priorytetem było wygrać. To jest nasza mentalność, gracze mają walczyć do końcowego gwizdka. Znamy Ligue 2. Każdy chce nas pokonać, a my musimy być sili psychicznie, mamy osobowość i charakter. „