Arsenal po Toure? Czyli nowe plotki transferowe z udziałem ASM…

Według dzisiejszych doniesień z Anglii, Arsenal sprawdzi możliwość pozyskania na Emirates Stadium napastnika AS Monaco – Ibrahima Toure. Napastnik rodem z Senegalu ma już na swoim koncie 12 goli w Ligue 2, a Monaco dzięki niemu plasuje się na pierwszej pozycji, w swojej lidze.  W 14 meczach strzelił aż 12 bramek, dlatego też nie dziwne jest to, że wiele klubów będzie nim teraz zainteresowanych. Jednak to nie jest pierwszy sezon, gdy Senegalczyk gra tak fantastycznie, bo w zeszłym sezonie strzelił 10 bramek, ale wtedy rozegrał kilka spotkań mniej.

– Monaco to wielki klub, ale jednym z życzeń jest zagranie w Premier League, być może w Arsenalu. Jednak nie będzie to jedynie moja decyzja, bo podejmą ją urzędnicy. Nie wiem jeszcze, co jest w ich planach. – powiedział Ibrahim Toure.

Nie wiadomo jednak, czy The Gunners są aż tak bardzo zdeterminowani do pozyskania 26 – latka. Jego statystyki są imponujące, ale to Arsene Wenger zdecyduje, czy wykona ruch w celu zakontraktowania Ibrahima Toure.

Celem Monaco jest awans, a potem walka o europejskie puchary, więc zostanie Ibrahima Toure będzie ważne i może zadecydować o awansie „Les Rouge et Blanc”. Nie ma także oficjalnego potwierdzenia, kiedy dokładnie Arsenal będzie próbował działać w tej sprawie, czy stanie się to już w zimie, czy dopiero w letniej sesji transferowej. Nie wiemy na razie także jaką kwotę chcieliby zapłacić właściciele przedstawiciela Premier League za napastnika.