Ranieri i Ndinga przed meczem

Jeden dzień przed spotkaniem na Stade Louis II w ramach 31 kolejki, Claudio Ranieri był na konferencji prasowej. Jak zwykle, trener Monaco obawia się przeciwnika: „Kiedy mówię, że każda gra jest trudna, jest to prawdą. Teraz zagramy z Niort. Widziałem trzy ostatnie ich mecze i są dobrym zespołem. Wygrali w Caen, przegrali w ostatniej chwili z Guingamp.”

Włoski szkoleniowiec nalega, aby zmotywować się podczas finałowego podejśćia: „Mój pomysł na futbol jest taki aby grać każde spotkanie na pełnych obrotach. Tak jakby był on ostatnim. Jesteśmy lepsi od wszystkich na 100 procent ale trzeba to udowodnić. Zespół musi być skoncentrowany.”

Monaco jest niepokonane w 2013 roku, ale Ranieri żałuje niektórych spotkań: „Miałem nadzieję, że kilka więcej punktów w marcu będziemy mieć. Ale tabela jest nadal bardzo pozytywna.”

Po wypowiedzi trenerskiej, Delvin Ndinga również był obecny na konferencji prasowej. Zawodnik stwierdził: „To jest dobry początek dla nas, ale jest jeszcze osiem spotkań aby być pewnym awansu.”

Zawodnik również jest świadom tego, że nie łatwo będzie mu wrócić do podstawowej jedenastki: „Wiedziałem, że po kontuzji trudno będzie wrócić. Ale ja staram się pokazać trenerowi, żę zasługuję na grę. Włozyłem trochę bardziej agresywności w siebie. Dobrze czułem się z Nantes i chce grać więcej.”

źródło: planete-asm.fr