Wywiad z vice-prezydentem klubu

Wiceprezes AS Monaco, Jean Louis Campora, był gościem programu RMC w to popołudnie. To była szansa na omówienie prawdopodobnego awansu do Ligue 1 AS Monaco oraz transferów które będą nam towarzyszyć już wkrótce.

Po pierwsze, Jean Louis Campora wrócił myślami do swojego powrtou do Monaco w styczniu, wybór który nie był do przewidzenia stał się jasnością.

” Kiedy prezydent przyszedł do mnie zapytać, czy będę chciał wspierać klub to nie byłem od razu pewien tego czy jestem gotowy.”

Campora im szybciej zaczął temat swojego powrotu tym szybciej go skończył, dalej rozmowa rozwijała się na temat przeniesienia siedziby klubu.

„Zespół należy do Księstwa, Francja natomiast daje nam możliwość gry w Federacji piłki nożnej. Procedury które robimy aby siedziba tez mieściła się na terytorium Francji jest całkiem legalna, natomiast zarząd ma prawo do zmiany regulaminu.”

„Księstwo i Francja to kategorie przyjaźni, to dwa kraje, które mają najbardziej jasne myśli do konwersacji. Odmawianie nam takich spraw nie rozwiąże naszych problemów, my dalej zostajemy przy swoim stanowisku i chcemy siedzibę przenieść.”

„Mimo wszystko, klub musi posiadać swoją autentyczność. Musimy mieć swoje prawa i nie chcemy aby klubowi stała się krzywda. Tutaj są spore pieniądze i niektórym kasa w głowach zawróciła.”

„Szkolimy zawodników u nas, ale wysokiej klasy zawodnicy też przyjdą.”

RMC Info