Raport transferowy czas zacząć

W dniu 7 maja został wydany cotygodniowy raport France Football. Obecnie pod lupę brano sytuację AS Monaco, poruszony został temat przyszłości klubu oraz Mercato które niebawem się rozpocznie.

Dmitrij Rybolovlev uspokoił kibiców, twierdząc, że ulgi podatkowe i nacisk innych klubów z elity nie namiesza w funkcjonowaniu klubu. Prezydent Monaco chce zaturnić nie mniej niż pięciu lub sześciu doświadczonych graczy z Francuskiej elity.

Przede wszystkim, numerem jeden na liście Monaco jest Stephane Ruffier. Bramkarz rozgrywa fantastyczny sezon w Saint Etienne, sam chciałby powrócić do Monaco. Tylko co dalej będzie z równie dobrze spisującym się Danijelem Subasicem? W przypadku przybycia Ruffiera, konkurencja zostałby wzmocniona. Przypomnijmy, że Subasic ma oferty z Palermo, Zenitu, Udinese oraz Partizana.

Również Monaco daje zielone światło Nicolasowi Nkoulou który obecnie jest wielbiony w barwach Marsylii. Na skałę być może wróci Menez, którego sytuacja jest skomplikowana po przyjściu Brazylijskiego, młodego zawodnika.

W dodatku mówi się o Sakho, Chedjou, Corchia, Ganalons, Remy, Cabella czy też Lisandro. Nawet został dodany do listy Anthony Reveillere.

Monaco również jest skłonne zaoferować 45.000.000 euro dla duetu Tevez-Nasri. Choć pozyskanie tego drugiego, będzie o wiele łatwiejsze. Tak więc jakby nie patrzeć, Monaco ma na celowniku pół Europy.

Jedno jest pewne, zawsze w takich plotkach jest ziarenko prawdy, które okaże się prawdziwe? Wkrótce się dowiemy. Kolejnymi w kręgu zainteresowań są Mathieu, Moutinho, Sagna, Kouyate, Ibrahima Traore, Van Buyten.

Na koniec dodajmy, że przyjście zawodników w dużej mierze będzie zależeć od przyszłości Ranieriego. Włoski trener powiedział jasno, że nie chce dużych zmian, ma zamiar sprowadzić zawodników którzy już grali w Monaco, a są to właśnie Ruffier, Menez, Nkoulou.