Bakayoko zawodnikiem Monaco!

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / Zdjęcie: asm-fc.com / Tiémoué Bakayoko przeciwko PSG.


Jak wcześniej was informowaliśmy o transferze Bakayoko, tak to stało się już faktem. Stade Rennes, za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało, że osiągnięto porozumienie z Liderami Monaco w kwestii transferu Tiémoué Bakayoko.

19 letni gracz przejdzie dzisiaj badania medyczne i podpisze kontrakt z AS Monaco na 5 lat! Transfer szacuje się na wartość ośmu milionów euro.

Zawodnik pożegnał się z byłymi kolega z drużyny, za pośrednictwem oficjalnej strony byłego klubu: „Zamierzam zmienić klub. Sytuacja z Monaco nabiera tempa. Jest to nowe wyzwanie. Myślę, że jestem gotowy do podjęcia wyzwania na Skale.”

„Chcą mnie w Monaco. Prawdą jest, że zostawiam gwałtowanie Stade Rennes. Jestem w Monaco, ale to jest naturalne. Negocjacje poszły bardzo dobrze między dwoma klubami.” – dodał 19 latek który jest objawieniem poprzedniego sezonu Ligue 1.

Aktualizacja: Informowaliśmy was o tym transferze już zdecydowanie wcześniej, ale teraz już oficjalnie możemy śmiało powiedzieć, że Tiémoué Bakayoko jest pełnoprawnym zawodnikiem Monaco. Były już pomocnik Stade Rennes podpisał z klubem umowę pięcioletnią, na mocy której klub macierzysty gracza, otrzyma kwotę 8 milionów euro. Zawodnik ma dziewiętnaście lat, nie wystąpił jak na razie w dorosłej reprezentacji, ale może się pochwalić obiecującym sezonem w Bretanii (28 spotkań, 1 gol). Przede wszystkim powinien to być transfer przyszłościowy, ale nie ukrywamy, że zawodnik będzie alternatywą dla doświadczonego, Jérémy Toulalan.

You might also like

4 thoughts on “Bakayoko zawodnikiem Monaco!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *