Negocjacje z Shakhtarem Donetsk

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / Zdjęcie: uefa.com / Douglas Costa w barwach Shakhtara Donetsk.


Jak was informowaliśmy o zainteresowaniu tych panów kilka tygodni wcześniej, tak tym samym dziś informujemy, że negocjacje w sprawie transferu już trwają. Według RMC, AS Monaco ciężko pracuje, aby sprowadzić na Stade Louis II dwóch Brazylijczyków z Shakhtara Donetsk: Douglas Costa (23 lata) i Alex Teixeira (24 lata). Negocjacje są w toku, a kwota transferu za obu panów ma wynosić 65 milionów euro.

Piłkarze występują w Lidze Ukraińskiej od 2010 roku, informowaliśmy was już też wcześniej, że obaj odmówili niedawno powrotu na Ukrainę po towarzyskim meczu w Annecy z Lyonem (1-4 porażka 20 lipca).

Monaco tym samym może skorzystać na tym. RCM twierdzą: „Według wszelkiego prawdopodobieństwa, dwóch graczy ofensywnych powinno wylądować na Skale przed mistrzostwami.” Dyskrecja jest wymagana w tym przypadku, ale negocjacje trwają już od kilku dni. Gdyby mieli zostać w klubie, to obecnie ich pobyt byłby na Ukrainie, a tak nie jest.

Douglas Costa (170 cm, 63 kg) jest zdecydowany na zmianę środowiska, może grać na wszystkich pozycjach w Pomocy. W ostatnim sezonie strzelił 4 bramki i zdobył 11 asyst. Alex Teixeira (173 cm, 68kg) ma ten sam profil. W czasie mistrzostw zdobył 6 bramek i 4 asysty, gdzie razem zdobyli Mistrzostwo Kraju.

 • AS MONACO

  No ciekawe, ja bym ich brał ale czy Monaco dojdzie do porozumienia z Szachtarem bo sami zawodnicy chcą opuścić ten klub.

 • Wojciech Drabik

  kapitalny pomysł młodzi glodni gry w czymś lepszym niz liga ukrainska i w sumie warto o nich walczyć

  • Miejmy nadzieję, że przyjdą bo rzeczywiście pomysł ich ściągnięcia na Stade Louis II to dobra sprawa.

   • Wojciech Drabik

    Szachtar ich nie chce puścić ale damy rade jak Douglas moze grac na kazdej pozycji pomocy o kogoś takiego chodzi a wiek 23 lata to jest wielki plus

 • Apis666666 .

  Szachtar i Lucescu zawsze lubilem, jednak powinni uciekac z tego ruskiego cyrku, rozumiem obawy tych grajkow, trza sie ratowac