Sneijder głównym celem Monaco

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / Zdjęcie: google.com / Wesley Sneijder w barwach Galatasaray Stambuł.


Istnieje od kilku dni informacja, że Wesley Sneijder będzie zawodnikiem AS Monaco w tym oknie transferowym. Według popularnego portalu Francuskiego, L’Equipe, Holender jest jednym z priorytetów AS Monaco na ten sezon.

W wieku 30 lat, były gracz m.in Ajaxu Amsterdam, Realu Madryt czy Interu Mediolan, miałby założyć koszulkę Monaco. Suma jaką Monaco chce wyłożyć za gracza to 20 milionów uero. Ta informacja jest bardzo realna, gdyż sam prezes Galatasaray: Unal Aysal i nowy szkoleniowiec klubu, Cesare Prandelli w ostatnim wywiadzie stwierdzili:

„On ma klauzulę transferu w wysokości 20 milionów. Jeśli klub chce go pozyskać, musi zapłacić taką kwotę. W innym razie, nie będzie żadnych negocjacji.”

Przypomnijmy, że Wesley w tamtym sezonie rozegrał 42 spotkania i strzelił 17 goli, a wraz z reprezentacją Holandii zajął 3 miejsce na mistrzostwach Świata. Natomiast z klubem tureckim zajął drugie miejsce w lidze.

Media obecnie szumnie zapowiadają przybycie Sneijdera do Monaco. Władze ASM cenią bardzo tego zawodnika, mimo 30 lat w metryce.

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / L’Equipe