Weber o ośrodku szkoleniowym

Dla niedoinformowanych, AS Monaco jest w czołówce ośrodków szkoleniowych w Europie i Francji. Dlatego prosiłbym o zasięgnięcie wiedzy niektórych napinaczy internetowych w tym artykule, którzy będą następnym razem pisać głupoty i będą obarczać mnie głupimi komentarzami. Wracając do wiadomości, Nicolas Weber został nowym dyrektorem ośrodka szkoleniowego AS Monaco FC. Jest to pierwsza wizyta tego pana, który w ostatnim czasie zajmował się ośrodkiem innego klubu Ligue 1 – Evian. Pan Weber, jest zachwycony nową przygodą z klubem.

Właśnie przejąłeś zarządzanie centrum szkoleniowym AS Monaco FC, poprzednim twoim zajęciem było zajmowanie się innym ośrodkiem szkoleniowym – Evian. Zdobyłeś tam sukces i renomę.

– Po pierwsze, Evian to wspaniały klub, przez pięć sezonów miałem tam dobry kontakt ze wszystkimi ludźmi, którzy pozwolili, aby ten klub wspinał się po szczeblach z niższych lig aż do tego momentu w którym teraz jest. Myślę, że przyczyniłem się do tego sukcesu w pewnym stopniu, jestem z tego powodu zadowolony, że mogłem budować historię tego klubu. Życzę nim wszystkiego dobrego. Pod względem AS Monaco, to nowa przygoda dla mnie, jest to nowe środowisko dla mnie, zupełnie odmienne niż w Evian, ale bardzo się cieszę, że jestem tutaj. Oczywiście są pewne obawy, ale jestem pełen motywacji. Tak więc, z dużą chęcią i entuzjazmem cieszę się, że zaczynam to nowe doświadczenie w Monako.

Co sądzidsz o centrum szkoleniowym AS Monaco? Jego historia jest bardzo daleka, a ostatnio jesteśmy już na 3 miejscu na krajowym rynku, a w Europie jesteśmy wymieniani też w czołówce.

– Monako dla mnie zawsze było ostoją szkoleniowa we Francji, i to od wielu lat. Jego klasyfikacja na poziomie krajowym nie dziwi mnie, to pokazuje pewną wiedzę którą Monako niewątpliwie posiada. Dziś wydaje mi się, że projekt AS Monaco jest jednym z najbardziej ambitnych w Europie. Tutaj wszystko jest przygotowywane od podstaw, akademie i szkolenie z młodzieżą stoją na bardzo imponującym poziomie.

Jakie są twoje cele Akademii w w tym sezonie? I jaki masz zamiar utworzyć program na lato?

– Na razie trudno jest mówić o celach, chciałbym na pewno powiedzieć, że w czasie pierwszej fazy, ważne jest dla mnie, aby zrozumieć czego klub ode mnie oczekuje. Tutaj jest dużo podłóg pracy, a następnie trzeba zmodernizować niektóre elementy, aby jeszcze bardziej były wydajne. Mój wkład na pewno będzie wchodził w strukturę rozwoju młodzieży. Chciałbym podziękować wszystkim w klubie, bo dialog porozumienia jest naprawdę przyjemny, każdy chce tu pracować. Monaco zawsze stawiało na Akademię, od 20 lat wychowano tutaj gwiazdy światowego formatu, niestety większość z nich tutaj już nie ma, powód był jasny, Monaco nie miało na tyle pieniędzy aby zatrzymać ich wszystkich. Teraz Monaco wraca na właściwe tory jak w latach 90. Liga Mistrzów dla nas stoi otworem. Wymaga to silnych walorów piłkarskich, oczywiście mentalność i siła charakteru nie pozwala niektórym graczom pozostać tutaj na dłużej, ciąży na nich ogromna presja, dlatego chcemy to zmienić, aby ci młodzi gracze mieli prawo tutaj się rozwijać i nie musieli odchodzić do innych zespołów. Dla mnie, Monaco zawsze było bastionem szkoleniowa we Francji.

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / Oficjalna strona AS Monaco FC

You might also like

One thought on “Weber o ośrodku szkoleniowym

  • Co jak co ale żeby nie wiedzieć że Monaco ma najlepsze ośrodki szkoleniowe.Po za prawdziwymi fanami Monaco bo ci to wiedzą.

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *