Wywiad z Jardim

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / Zdjęcie: google.com / Leonardo Jardim podczas konferencji.


Leonardo Jardim wstawł się na konferencji prasowej po południu. Jardim chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Zabrał głos również w sprawie prawej obrony Monaco, gdzie Fabinho i Dirar walczą o to miejsce.

Leonardo Jardim, dwa tygodnie przed pierwszym meczem L1 z Lorient (10 sierpnia), na jakim etapie jest Monaco?
– Nie jesteśmy jeszcze gotowi. Zagraliśmy trzy sparingi, trzy jeszcze nie zostały rozegrane. Są rzeczy, które są jeszcze do przepracowania.

Jak się czułeś, gdy odszedł James Rodriguez?
– On był ważnym graczem w poprzednim sezonie. Teraz należy do przeszłości Monaco, liczę na obecnych zawodników, którzy są do mojej dyspozycji.

Odszedł fundament drużyny i tak naprawdę zespół nie wzmocnił się żadną poważną gwiazdą. Martwisz się?
– Chcielibyśmy mieć jak najbardziej kompletny zespół jak to możliwe, aby dołączyli szybko do grupy, ale zarząd podjął wysiłek, aby mieć jak najbardziej konkurencyjny zespół. Nic nie jest proste.

Podczas przygotowania, zrobiłeś z pomocnika Dirara prawego obrońcę, a Fabinho prawego pomocnika.
– Raggi zostanie zawieszony na pierwszy mecz w L1. Dirar tak, może być rozwiązaniem na prawej obronie. Fabinho grając w Brazylii grał jako defensywny pomocnik, kiedy przybył do Europy przesunięto go na prawą obronę. Może grać na obu pozycjach.

Kurzawa i Echiejile będą walczyć o miejsce na lewej obronie. Kto będzie grał?
– Najważniejszą rzeczą jest, aby grupa miała 17,18,19 graczy konkurencyjnych, którzy są zawsze na wywołanie do pierwszej jedenastki.

You might also like

3 thoughts on “Wywiad z Jardim

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *