Cherif: Monaco trzymam w sercu

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / lyonne.fr / Tafsir Cherif podczas 1 meczu w Ligue 2.


Tafsir Cherif, to obiecujący zawodnik Akademii Monaco, atakujący który ma dopiero 19 lat ten sezon spędzi na zapleczu Ligue 1 w barwach nie byle jakiego klubu, bo AJ Auxerre. Zawodnik jest wypożyczony i liczy na regularne występy w klubie.

Zawodnik wystąpił już w pierwszym oficjalnym spotkaniu w Ligue 2, przeciwko Le Havre w ostatni piątek. Zawodnik spędził cały mecz. Atakujący nie ukrywa, że było to przyjemnością grać dla takiego zespołu, ale sam zainteresowany uważa,że przed nim jeszcze długa droga, aby udowodnić coś sobie.

„Ogółem jestem zadowolony z siebie. To był mały debiut dla mnie. Wiem, że mogę grać jeszcze lepiej. Znacznie lepiej. Nie wolno mi zapominać, że zmieniłem barwy klubowe, to nie jest wcale łatwe.”

Młody zawodnik z Gwinei również dodał, że musi się jeszcze nauczyć wiele, a w szczególności poruszania się na boisku.

„Muszę być mordercą dla bramkarzy. Jestem młody, jestem jeszcze zbyt szalony w tym co robię. W grze, staram się zadowolić ludzi. Ale nie zapominam też, że w piłce nożnej, trzeba być skutecznym. Mam jeszcze czas na poprawę w zakresie efektywności zdobywania goli.”

Wreszcze, Cherif wypowiedział się o swojej przyszłości. Zawodnik stwierdził, że w sercu ma ciągle Monaco, ale musi się skupić na teraźniejszości i cieszyć się tym, że ma szansę grać w podstawowym składzie.

„Żyję z dnia na dzień. Mam nadzieję, że rozegram wielki zeson w AJA i wtedy porozmawiam z przywódcami AS Monaco wraz z moim agentem. Monaco trzymam w sercu, ale żeby tam zagrać muszę pokazać się z dobrej strony w AJA. Tak mi powiedział zarząd.” – zakończył.

You might also like

2 thoughts on “Cherif: Monaco trzymam w sercu

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *