Konferencja przedmeczowa

Źródło tłumaczenia na polski: asmonaco.pl / www.asm-fc.com / Jardim na konferencji.


Wczoraj przed losowaniem LM odbyła się konferencja prasowa. Głównym tematem była sobotnia potyczka z Lille. Na pytania dziennikarzy odpowiadał trener Leo Jardim oraz pierwszy bramkarz Danijel Subasic:

„Lille to bardzo dobry zespół, bardzo dojrzały fizycznie. Potrzebujemy stabilności, bowiem łatwiej będzie jeśli uda nam się zdobyć 3 punkty.” – jasną opinię o najbliższej konfrontacji wyraził Leonardo Jardim. Co do podstawowej jedenastki zdradził, że zagramy jednym wysuniętym napastnikiem, a na środku obrony wystąpi duet stoperów z poprzedniego spotkania. Leo mówił także, że zespół jest opierany na młodzieży, ale do osiągnięcia sukcesu potrzebujemy jeszcze ciężkiej pracy. Na koniec wytypował, że najlepszym zawodnikiem Europy bezsprzecznie powinien zostać Cristiano Ronaldo.

„To będzie cieżki pojedynek. Lille jest doświadczoną drużyną. Musimy uwierzyć we własne umiejętności” – mówi Suba o jutrzejszej rywalizacji. Zapytany o Ligę Mistrzów odpowiedział, że występ w niej to jego największe marzenie. Stwierdził też, że bez Falcao Monaco jest innym zespołem, tak jak PSG bez Ibrahimovica.