Kurzawa: Zagramy o tytuł

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / asm-fc.com / Layvin Kurzawa podczas meczu PSG-Monaco.


Na kilka dni przed rozpoczęceim mistrzostw, Layvin Kurzawa udzielił wywiadu gazecie L’Equpe, lewy obrońca który ma 21 lat, wziął pod uwagę w szczególności askepty osobiste i cele na nadchodzący sezon. Kurzawa powiedział też, żę chce wygrać w końcu Ligę i jest pod wrażeniem metod prowadzonych przez Leonardo Jardim. Zawodnik ma również wielkie nadzieję, na występ w Euro 2016.

Ligue 1 – konkurencja, zespół Paris Saint-Germain.
-Zagramy o tytuł. Teraz, będzie to trudniejsze niż w poprzednim roku, ale tegoroczny cel, to będzie wygranie Ligue 1. Będziemy walczyć o mistrzostwo teraz, mamy zaufanie do siebie. PSG rozpoczęło znów wielki nabór jak przed rokiem, David Luiz i Serge Aurier, ale nie są nietykalni, są do pokonania.

Liga Mistrzów.
-Myślimy o tym, bez zastanowienia. Uważamy, że jesteśmy dobrze przygotowani do tych rozgrywek. Wiemy, że to są elitarne rozgrywki, bardziej wymagające, będzie mnóstwo spotkań takiego kalibru. Oczekuje się, że to będzie trudny okres dla nas, ale każdy marzył o graniu w tych rozgrywkach. To najlepsze co mogło nas spotkać, a granie w tych rozgrywkach uważam za wspaniałe.

Metody Jardim.
-Trener zmienia cały czas rozkład ćwiczeń. Mamy kontakt z piłką cały czas, dużo biegamy z piłką. Trener kładzie wielki nacisk na taktykę, relacje między graczami według niebo, szczególnie w obronie mają być idealne. Boczni obrońcy mają być bardzo zaangażowani w atak. Jest to kolejny wielki sposób pracy. Filozofia opiera się bardziej na prowadzeniu spotkania, niż oddawaniu pola innym zespołom. Mamy bronić dobrze, utrzymywać się przy piłce, atakatować w każdej możliwej sytuacji. Ta mieszanka, jeśli zostanie dobrze wykonywana, będzie postrachem defensywy innych drużyn.

Osobiste cele na nadchodzący sezon.
-Moim celem jest, aby potwierdzić swoją przydatność i grać lepiej jak to możliwe. Chcę grać w największych meczach, grać do przodu, być obecny przy atakach drużyny, być bardziej skoncentrowanych w obronie i taktyce. Niestety nie wszystko jest jeszcze idealne, ale wkrótce może tak też się stać. Niektórzy uważają, że w ataku gram dobrze, inni źle. Chcę zdobyć też kilka asyst, to bonus dla mnie i szczęście w takich momentach.

Reprezentacja Francji.
-Euro 2016 to mój cel, który postaram się zrealizować. Jestem już na tyle dobry, aby potwierdzić to na boiskach Ligue 1, to część mojej ambicji, aby dostać się do Reprezentacji. Do tego jednak jeszcze długa droga.

You might also like

8 thoughts on “Kurzawa: Zagramy o tytuł

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *