Temat Lopeza powraca

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / Zdjęcie: Sport / Diego Lopez w barwach Realu Madryt.


Według Katalońskiego Sportu, prezes Realu Madryt, Florentino Perez, postanowił rozstać się z jednym z dwóch bramkarzy Realu, aby zrobić miejsce dla przybycia Keylora Navasa. Sternik Madryckiego okrętu, zdecydował się sprzedać Diego Lopeza, zachowując przy tym samym ikonę Realu – Ikera Casillasa.

AS Monaco, które szuka bramkarza już od X czasu (sami już nie wiemy, ile te poszukiwania trwają), jest gotowe zapłacić 12 mln euro za zawodnika. (Informowaliśmy was już o tym 3 tygodnie temu).

Klub z Madrytu, według mediów masowego przekazu, zgodził się na tą kwotę. Ułatwieniem w tej sprawie na pewno jest rekordowy transfer sprzedażowy AS Monaco, gdzie w drugim kierunku powędrował James Rodriguez. Jednak pozostaje jeszcze przekonanie samego Lopeza, który wygrał ze swoim klubem Ligę Mistrzów w zeszłym sezonie.

W tym celu, Florentino Perez był już w Stanach Zjednoczonych, gdzie Madryt obecnie ma przygotowania, aby namówić zawodnika do przenosin. 32 latek jest związany z klubem do 2017 roku, Diego Lopez jest jednak oporny do idei opuszczenia klubu.

Przywódcy Monaco zaproponowali ofertę kontraktu bramkarzowi, która wiązałaby go z klubem ASM przez trzy lata, za opłatą 5,5 mln € rocznie.

PS. Tą informację należy traktować z lekkim dystansem. Już niedawno ten sam serwis informował nas, że Valdes jest zawodnikiem Monaco, a jak się okazało ASM wcale nim nie było zainteresowane. Subasic ma bardzo mocną pozycję w klubie, zawodnik od Ligue 2 do Ligue 1 poczynił niesamowite postępy i jest wymienany jako jeden z najlepszych bramkarzy w Ligue 1. Równolegle, AS Monaco marzy o powrocie na stare śmieci Sergio Romero, który był wypożyczony w ubiegłym sezonie z Sampdorii.

You might also like

10 thoughts on “Temat Lopeza powraca

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *