"Monaco kładzie ogromny nacisk na szkółkę."

Źródło tłumaczenia na polski: asmonaco.pl / www.asm-fc.com / Nasser Al Khelaifi – właściciel PSG.


Właściciel Paris Saint-Germain wypowiedział się na temat francuskiej piłki nożnej i braku konkurencji dla jego klubu twierdząc, że w obecnej sytuacji tylko Monaco może zagrozić Paris Saint-Germain. Dodał również też fakt, że rozmawiał z rosyjkismi przywódcami, i potwierdza dążenie władz Monaco do szerokiego rozwoju klubu dla dobra Ligue 1.

„Mam nadzieję, że ten ambitny projekt AS Monaco nie zniknie. Rozmawiałem z prezydentem (Dmitrij Rybolovlev) i wiceprezesem (Wadim Wasiljew). Mam nadzieję, że inwestowanie w klub nadal będzie przebiegać w dobry sposób, ważne jest to dla francuskiego futbolu. Wątpię w to w tej chwili, ale w rzeczywistości myślę, że mają wielką wizję, wielką strategię. Z tego co wiem, Monaco kładzie ogromny nacisk na szkółkę, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Poziom francuskiego futbolu martwi mnie trochę. Chcemy, poprawić jego poziom. Bardzo ważna jest konkurencja w rozgrywkach Ligue 1. To nie jest to samo co rok temu, że zdobyliśmy mistrzostwo łatwo. Mam nadzieję, że wszystkie kluby będą działać na rzecz poprawy poziomu mistrzostw.”

Warto też odnotować, że tego wywiadu udzieliła osoba, która jako jedna z wielu głosowała przeciwko Monaco w kwestii siedziby i lokacji klubu na następne lata. W całej wiekowej historii Monaco oraz rozgrywek Ligue 1, klub z Księstwa nie musiał wypłacać astronomicznych sum za obecną siedzibę, która jak wiemy ma swoją historię tylko i wyłącznie w Monako. Na klub z Paryża, został też dodany zakaz transferów z powodu popularnego w ostatnim czasie Fair Play.

You might also like

9 thoughts on “"Monaco kładzie ogromny nacisk na szkółkę."

 • I tak powiną być młodzi zdolni ze szkółek mogą być bardziej przydatni niż wielkie gwiazdy.
  Co do tego że tylko 2 kluby walczą mistrzostwo to się nie zgadzam bo takie kluby jak Bordeaux,Lille,Marsylia,Lyon też mogą stanowić zagrożenie.

  Reply
 • Monaco już tylko walczy o utrzymanie ;(

  Reply
  • (Komentarz został usunięty.)

   Reply
   • Śmieszny ty jesteś, nie obrażaj mnie, mam prawo wyrazić własną opinię i to robię. Ten tekst nie jest z onetu, i istnieje „znawco” (chyba od FMa).

    Reply
    • Podaj źródło newsa, skopiuj link gdzie to przeczytałeś. Żadne zagraniczne źródło z Francji tego nie publikowało. 🙂 Prawda jest taka, że napisałem na naszym FB, że niektórzy kibice chcą zwrotów karnetów bo czują się oszukani, ale nie większość.. i ONET to chwycił dodając od siebie wypowiedź oficjalną kibiców która nie istnieje w ogóle i nie miało to wcale miejsca. 🙂 ŻADNA GRUPA KIBICOWSKA AS MONACO NIC TAKIEGO NIE WYSTOSOWAŁA NA SWOICH STRONACH KIBICOWSKICH, ludzie. Nie ma to jak oczerniać klub jeszcze na sferze kibicowskiej, brawo. Rozumiem, że Ludzie z Polski żyją i najedzą się jedynie sensacjami które nie mają racji bytu, ale to już jest po prostu śmieszne. Pozdrawiam.

     Reply
 • Rok temu AS Monaco zawłądnęło rynkiem transferowym, pokazując wielkie ambicje klubu, które miały go szybko wprowadzić do europejskiej elity. Wszystko zmierzało w dobrym kierunku, bowiem zeszłoroczny beniaminek Ligue 1 zajął drugie miejsce, a w klubie grały takie gwiazdy jak James Rodriguez czy Radamel Falcao. Pieczę nad zespołem sprawował natomiast słynny Claudio Ranieri.
  Po niespełna dwunastu miesięcy rozpoczął się powolny rozkład, począwszy od zwolnienia trenera, które jeszcze nikogo nie zdziwiło, skończywszy na sprzedaży wspomnianych dwóch gwiazd. Oddanie Kolumbijczyków i kilku innych zawodników zostałoby jeszcze zrozumienie, gdyby nie fakt, że w ich miejsce nie sprowadzono praktycznie nikogo, a przede wszystkim, nie doszło do żadnego poważnego wzmocnienia, choćby na miarę Berbatowa.
  Fani są rozczarowani postawą właściciela Dmitrija Rybołowlewa, który wyraźnie skąpi grosza, dbając o własną kieszeń. Nic dziwnego, bowiem Rosjanin został niedawno bohaterem najdroższego rozwodu wszech czasów, wypłacając byłej małżonce, uwaga, 4,5 miliarda dolarów.
  Kibice zdecydowali się na wystosowanie oficjalnego komunikatu, w którym wyrażają swoje rozczarowanie i żadają pewnych zmian. Oto jego treść:
  „Czujemy się oszukani i zdradzeni. Dostaliśmy obietnicę wielkich transferów, wielkiej drużyny i wielkich sukcesów, a tymczasem po roku ponownie stajemy się przeciętnym zespołem. Klub podwyższył cene biletów, mamiąc nas ciągłymi zapowiedziami o letnich wzmocnieniach.
  Niestety, bilety dalej są drogie, a nasza kadra w porównaniu do tej z zeszłego roku wygląda żałośnie. Żądamy zwrotu za nasze bilety okresowe i karnety lub przynajmniej wypłacenia różnicy cenowej spowodowanej wspomnianą podwyżką”.

  Reply
  • Źródła gościu podawaj, bo to jest z onetu, a jak wiem onet nie podał źródła. CZYLI KIBICE Monaco nic takiego nie wystosowali, na Planecie można przeczytać, że są niezadowoleni jak każdy i tyle w tej kwestii. 🙂
   PS. Zacznijcie czytać normalne źródła, a nie ciągłe sensacje rewelacja. Polski naród.

   Reply
  • Bardzo smieszny tekst skopiowany z oneta. BRAWO 🙂

   Reply
   • (Zapoznaj się z regulaminem serwisu, a potem obrażaj stronę i innych internautów, podobno każdy ma prawo mieć swoje zdanie?) / roqq

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *