„Monaco kładzie ogromny nacisk na szkółkę.”

Źródło tłumaczenia na polski: asmonaco.pl / www.asm-fc.com / Nasser Al Khelaifi – właściciel PSG.


Właściciel Paris Saint-Germain wypowiedział się na temat francuskiej piłki nożnej i braku konkurencji dla jego klubu twierdząc, że w obecnej sytuacji tylko Monaco może zagrozić Paris Saint-Germain. Dodał również też fakt, że rozmawiał z rosyjkismi przywódcami, i potwierdza dążenie władz Monaco do szerokiego rozwoju klubu dla dobra Ligue 1.

„Mam nadzieję, że ten ambitny projekt AS Monaco nie zniknie. Rozmawiałem z prezydentem (Dmitrij Rybolovlev) i wiceprezesem (Wadim Wasiljew). Mam nadzieję, że inwestowanie w klub nadal będzie przebiegać w dobry sposób, ważne jest to dla francuskiego futbolu. Wątpię w to w tej chwili, ale w rzeczywistości myślę, że mają wielką wizję, wielką strategię. Z tego co wiem, Monaco kładzie ogromny nacisk na szkółkę, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Poziom francuskiego futbolu martwi mnie trochę. Chcemy, poprawić jego poziom. Bardzo ważna jest konkurencja w rozgrywkach Ligue 1. To nie jest to samo co rok temu, że zdobyliśmy mistrzostwo łatwo. Mam nadzieję, że wszystkie kluby będą działać na rzecz poprawy poziomu mistrzostw.”

Warto też odnotować, że tego wywiadu udzieliła osoba, która jako jedna z wielu głosowała przeciwko Monaco w kwestii siedziby i lokacji klubu na następne lata. W całej wiekowej historii Monaco oraz rozgrywek Ligue 1, klub z Księstwa nie musiał wypłacać astronomicznych sum za obecną siedzibę, która jak wiemy ma swoją historię tylko i wyłącznie w Monako. Na klub z Paryża, został też dodany zakaz transferów z powodu popularnego w ostatnim czasie Fair Play.