AS Monaco – OSC Lille 0:0

Na inaugurację drugiej kolejki Ligue 1 AS Monaco podzieliło się sprawiedliwie punktami z OSC Lille. Spotkanie było popisem gry bramkarzy zarówno Vincent Enyeama (OSC Lille) i Danijel Subasić (AS Monaco), którzy kilkakrotnie ratowali swoje ekipy przed utratą gola.
OSC Lille na inaugurację sezonu przegrało z PSG 0:1, z kolei AS Monaco rozprawiło się Niceą 2:1. Lille nie było faworytem tego meczu, ale jadąc do Księstwa, chciało się zrewanżować za porażkę w wiosennej rundzie poprzedniej kampanii.
Ekipa Monaco nie zamierzała jednak czekać na rozwój wypadków i ruszyła do ataku. W 13. minucie groźnie uderzał Guido Carrillo, ale Vincent Enyeama nie dał się zaskoczyć. Nigeryjski bramkarz jeszcze raz pokazał próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności, gdy w ostatniej minucie czasu pierwszej połowy próbował go zaskoczyć Joao Moutinho, który w tym meczu również grał bardzo dobrze.
Po zmianie stron Baptiste Guillame odpowiedział na ataki Monaco i dwukrotnie strzelał na bramkę, ale za każdym razem skutecznie interweniował Danijel Subasić. Później jeszcze raz przycisnęło Monaco, ale w końcówce to Lille było mimo wszystko bliżej bramki. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *