FxPro Financial Services Ltd (FxPro), wiodący globalny broker forex i kontraktów CFD, ogłosił dziś zawarcie porozumienia, zgodnie z którym zostaje oficjalnym partnerem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich klubów piłkarskich, AS Monaco.

Spółka FxPro zawarła niedawno umowę sponsoringową z klubem piłkarskim AS Monaco, na mocy której będzie oficjalnym partnerem klubu do końca sezonu 2011/2012. W zawarciu umowy pośredniczyła współpracująca z klubem agencja marketingowa Monaco Sportcom. Branding FxPro prezentowany będzie na koszulkach graczy oraz w wielu miejscach Stade Louis II, historycznego stadionu, gdzie klub trenuje i rozgrywa mecze domowe.

Klub AS Monaco ma swoją siedzibę w miejscowości Fontvieille w Księstwie Monako. Założony w 1924 r. klub gra w pierwszej lidze francuskiej. To jedyny profesjonalny klub w Monako. AS Monaco siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo ligii i 5 razy wygrywał mecze finałowe Pucharu Francji. Bierze regularny udział w rozgrywkach klubów europejskich, a jego największymi sukcesami na tym polu były drugie miejsca w rozgrywkach Pucharów Zdobywców Pucharów UEFA w roku 1992 i 2004.

Denis Sukhotin, założyciel FxPro, stwierdził:

“FxPro nie ustaje w dążeniu do rozwoju marki poprzez sponsoring. Z wielką przyjemnością rozpoczęliśmy współpracę z tak znamienitym klubem piłkarskim jak AS Monaco, który – podobnie jak my – tak wielką uwagę poświęca dążeniu do sukcesów. FxPro dąży do rozszerzenia działalności na najważniejszych rynkach, więc decyzja o sponsorowaniu tak popularnego i renomowanego klubu piłkarskiego, pochodzącego z jednego z najbardziej zamożnych regionów świata, jest naturalnym i optymalnym krokiem potwierdzającym nasze ambicje.”

Etienne Franzi, Prezes klubu AS Monaco powiedział: „Z wielką przyjemnością witam FxPro w Monako i bardzo się cieszę, że to właśnie spółka FxPro będzie wspierać nasz zespół. Rozpoczęcie współpracy z firmą, która działa z podobnym entuzjazmem jak my i podziela naszą wizję sukcesu to zawsze powód do świętowania. FxPro to spółka już dobrze znana na świecie, a dzięki współpracy z naszym klubem jej renoma zwiększy się jeszcze bardziej.”

Nathalie Abela-Aubery, szefowa Monaco Sportcom (firmy zarządzającej prawami marketingowymi klubu AS Monaco) dodała: „Z przyjemnością potwierdzamy przyznanie FxPro statusu jednego z oficjalnych sponsorów klubu AS Monaco. Nasza dynamicznie rozwijająca się współpraca to dowód na odżywające ambicje sportowe klubu.”

FxPro posiada biura w Nicei, Londynie, Madrycie, Wiedniu, Moskwie i na Cyprze.

FxPro.pl