W niedzielę AS Monaco zaprezentowało nowe stroje domowe na sezon 2014/2015. Klub z Monako, który przez ostatnie cztery lata występował w trykotach firmy Macron, zyskał nowego sponsora technicznego i to logo Nike będzie widniało na klubowych koszulkach co najmniej do 2019 roku.

Domowe trykoty są inspirowane wyglądem legendarnych koszulek, których pierwowzorem były stroje z sezonu 1960/1961. Na trykotach nie ma logo sponsora głównego.

AS Monaco FC i Nike zaprezentowali kolejny komplet strojów. Firma Nike zainspirowała się odcieniami błękitu, który wychodzi na Księstwo. Kilka dni przed wyjazdem do Londynu, zdyscyplinowani gracze zebrali się i zrobili zdjęcie które będzie upamiętniać tą chwilę.

AS Monaco zmienia jednocześnie swoją generację, od teraz klub będzie nosić bardziej nowoczesne stroje niż dotychczas, choć AS Monaco pozostało oczywiście przy barwach klubowych, których nie ma zamiaru zmieniać za żadne skarby.

Nowy trykot wyjazdowy jest w dwóch odcieniach, błękitu i odcnienia różnych kolorów oceanu. Korpus koszulki jest śmiałym i jasno niebieskim kolorem gdzie można to zobaczyć na zdjęciu powyżej.


Jeśli zaciekawiła cię historia koszulek AS Monaco FC wejdź w dział: Historia trykotów.

źródło przetłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl