Claudio Ranieri: Oczywistością jest fakt, że Monaco ma znakomitą młodzież

Kilka godzin po zwycięstwie nad Niort (2:1) w drugiej rundzie Pucharu Ligi, Claudio Ranieri wypowiedział się ponownie na konferencji prasowej. Coach Monaco wrócił jeszcze do spotkania kwalifikacji Pucharu Ligi. „Gra była trudna, gdy Niort strzeliło gola na 2:1, ale zawodnicy nie dali nim satysfakcji z tego gola i dalej grali swoje. Te rozgrywki są okazją aby dać doświadczenie młodym zawodnikom. I do tej pory nasze występy w tych rozgrywkach były bardzo pozytywne.”

Przypomnijmy, że Monaco rozegra 3 mecz w ciągu tygodnia. Trener stwierdził: „Najtrudniejszą rzeczą jest odzyskanie siły fizycznej, odzyskanie psychicznie jest dosyć łatwe, nasz zespół dobrze jest przygotowany mentalnie. Musimy korzystać ze wszystkich graczy którzy są do naszej dyspozycji.”

Trener o obecnym składzie: „Oczywistością jest fakt, że Monaco ma znakomitą młodzież. Starałem się z niej skorzystać w jak najlepszy sposób. Trenowałem wiele drużyn m.in Juventus czy Inter. Szczerze powiedziawszy tam nawet nie spotkałem się z tak utalentowaną młodzieżą jak tutaj. Do tej pory nasz zespół rośnie w siłę, ale nadal jest w budowie a rokowania na przyszłość są satysfakcjonujące.”

Po meczu z Niort czeka nas mecz z Le Havre: „Mecz z Le Havre to trudny mecz, ponieważ mamy do czynienia z druzyną która miała najlepszą obronę w poprzednim sezonie. Typowy zespół Ligue 2, bardzo silny i bardzo dobrze przystosowany do gry z młodymi piłkarzami. Na razie są na 12 miejscu ale trzeba na nich zwracać szczególną uwagę, zatrzymali Dijon a to już jest duży sukces.

Były trener omówił również formę Ibrahima Toure który jest autorem siedmiu goli: „Toure jest bardzo dobry fizycznie i czuje się znacznie lepiej jak gra w całym obrębie czasowym.”

Biorąc pod uwagę ostatnie nasze spotkania można być dobrej myśli. Niestety niektórzy zawodnicy mają już wkrótce swoje kolejne występy reprezentacyjne. M.in są to dobrze dysponowany w ostatnim czasie Jakob Poulsen czy też Emir Bajrami. Należy jednak mieć nadzieję, że ich Włoski szkoleniowiec zastąpi jak to było uprzednio.