Claudio Ranieri: Oczywistością jest fakt, że Monaco ma znakomitą młodzież

Kilka godzin po zwycięstwie nad Niort (2:1) w drugiej rundzie Pucharu Ligi, Claudio Ranieri wypowiedział się ponownie na konferencji prasowej. Coach Monaco wrócił jeszcze do spotkania kwalifikacji Pucharu Ligi. „Gra była trudna, gdy Niort strzeliło gola na 2:1, ale zawodnicy nie dali nim satysfakcji z tego gola i dalej grali swoje. Te rozgrywki są okazją aby dać doświadczenie młodym zawodnikom. I do tej pory nasze występy w tych rozgrywkach były bardzo pozytywne.”

Przypomnijmy, że Monaco rozegra 3 mecz w ciągu tygodnia. Trener stwierdził: „Najtrudniejszą rzeczą jest odzyskanie siły fizycznej, odzyskanie psychicznie jest dosyć łatwe, nasz zespół dobrze jest przygotowany mentalnie. Musimy korzystać ze wszystkich graczy którzy są do naszej dyspozycji.”

Trener o obecnym składzie: „Oczywistością jest fakt, że Monaco ma znakomitą młodzież. Starałem się z niej skorzystać w jak najlepszy sposób. Trenowałem wiele drużyn m.in Juventus czy Inter. Szczerze powiedziawszy tam nawet nie spotkałem się z tak utalentowaną młodzieżą jak tutaj. Do tej pory nasz zespół rośnie w siłę, ale nadal jest w budowie a rokowania na przyszłość są satysfakcjonujące.”

Po meczu z Niort czeka nas mecz z Le Havre: „Mecz z Le Havre to trudny mecz, ponieważ mamy do czynienia z druzyną która miała najlepszą obronę w poprzednim sezonie. Typowy zespół Ligue 2, bardzo silny i bardzo dobrze przystosowany do gry z młodymi piłkarzami. Na razie są na 12 miejscu ale trzeba na nich zwracać szczególną uwagę, zatrzymali Dijon a to już jest duży sukces.

Były trener omówił również formę Ibrahima Toure który jest autorem siedmiu goli: „Toure jest bardzo dobry fizycznie i czuje się znacznie lepiej jak gra w całym obrębie czasowym.”

Biorąc pod uwagę ostatnie nasze spotkania można być dobrej myśli. Niestety niektórzy zawodnicy mają już wkrótce swoje kolejne występy reprezentacyjne. M.in są to dobrze dysponowany w ostatnim czasie Jakob Poulsen czy też Emir Bajrami. Należy jednak mieć nadzieję, że ich Włoski szkoleniowiec zastąpi jak to było uprzednio.

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *