Claudio Ranieri, Giorgos Tzavellas przed spotkaniem ligowym z Ajaccio

Włoski trener zwróciłuwagę na przygotowania do następnego meczu oraz tego, że niektórzy gracze myślą już o odpoczynku: „Chłopaki sa na pewno zmęczeni, ale podkreślamy pracę odzyskaną w meczu właśnie z Ajaccio. Warto pracować na własny sukces. Myśle, że aby zdobyć Ligue 2 trzeba pracować ciągle.”

Były trener Chelsea mówił również o GFC Ajaccio: „Ajaccio to dobra drużyna, która również sprawiła wiele problemów Dijon w szóstej kolejce. Podkreślano, że to jest zespół bardzo twardy, bronią się dobrze mimo, że są w miejscu spadkowym.”

Pochodzący trener z Rzymu uważa, że zwycięstwo z Valenciennes daje jeszcze większą motywację do gry: „To co pamiętam jest bardzo ważne, zespół jest tak dobry, że po prostu musi wygrać z Ajaccio.”

Wreszcie Ranieri mówił o Ligue 2 i podkreślił jej trudności. „Mistrzostwa są trudne. Ale nasz zespół gra jak na razie dobrze. Każdy mecz jest ważny, trzeba utrzymywać wartość która pozwala małymi kroczkami wrócić do Ligue 1. Normalne jest, że wszyscy chcą z nami wygrać, ale my też mamy swoje priorytety.”

Giorgos Tzavellas powiedział, że trener ich bardzo motywował w meczu z Valenciennes: „On powiedział do nas, że mamy tak grać! Pokazaliśmy charakter. Dla mnie to jest najważn iejsze. Jeśli nie gramy dobrze, nie mamy nic.”

Były gracz Eintracht Frankfurt uważa, że wkład Claudio Ranieriego jest dla niego ważny: „Kocham Claudio Ranieriego, nie boję się z nim pracować. To jest znakomity trener. Jestem tutaj szczęśliwy, gdy tracimy gole jest mi źle. Wszyscy są tutaj zjednoczeni.”

Wreszcie lewy 24 letni obrońca powiedział o konkurencji w postaci innych zespołów: „Konkurencja w innych klubach jak i u nas w składzie jest ważna dla zespołu. Chce walczyć każdego dnia, aby lepiej zdobywać swoje miejsce w klubie. Zespół jest lepszy niż w poprzednim sezonie, bo ma więcej graczy. Z czasem będziemy jeszcze silniejsi.