Van Buyten w AS Monaco?

Mistrzowie Niemiec – Bayern Monachium po wczorajszym zwycięstwie nad Eintracht Frankfurt, zastanawiają się nad pozbyciem piłkarzy którym kończy się umowa. Jednym z nich jest Daniel Van Buyten, zawodnikowi wygasa umowa już w czerwcu. Sam zainteresowany doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że jego przyszłość w Bawarii dobiega końca.

W wywiadzie dla Telefoot, były gracz Olympique Marsylia przyznał, że jest zainteresowany powrotem do Ligue 1. Rosły obrońca jest zainteresowany projektem AS Monaco: „Dlaczego nie miałbym wrócić do Francji? Istnieją ciekawe rzeczy, takie jak AS Monaco.”

Pytanie brzmi, czy AS Monaco chce postawić na gracza który ma 35 lat, tak więc najlepsze lata gry ma już za sobą.

Oto krótka biografia zawodnika: Daniel van Buyten (ur. 7 lutego 1978 w Chimay w Belgii) – belgijski piłkarz, grający na pozycji obrońcy. Pochodzi z rodziny o tradycjach sportowych: jego ojciec był zapaśnikiem. On sam uzyskał przydomek Big-Dan ponieważ jest uważany za jednego z najlepszych obrońców w Bundeslidze.

Grający na pozycji środkowego obrońcy prawie dwu metrowy (198 cm) van Buyten ma za sobą już dziewięcioletnią karierę, którą rozpoczął występami w belgijskim SC Charleroi. Łącznie rozegrał tam 19 spotkań i strzelił jedną bramkę. Następny sezon rozpoczą już w barwach klubu Standard Liège. Strzelił 3 bramki w 28 meczach, a w kolejnym sezonie (2000/01) już 4 w 29.

W tym samym roku wszedł w skład Olimpique Marsylia, któremu poświęcił najwięcej lat swojej kariery (2001-2004). Rozegrał tam 76 spotkań i zdobył 12 bramek.
W 2004 przeniósł się do ligi angielskiej gdzie grał w Manchester City (5 spotkań, żadnej bramki) i wreszcie do Bundesligi w 2005. Tam rozpoczął grę w Hamburgerze SV i w 59 meczach strzelił 7 goli.

Od 2006 w Bayernie Monachium, gdzie 3 kwietnia 2007 strzelił oba gole AC Milanowi w pierwszym, wyjazdowym, remisowym (2:2) meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA.

źródło: planete-asm.fr