Carlo Ancelotti chwali AS Monaco

Szkoleniowiec Paris Saint Germain – Carlo Ancelotti, nie krył zadowolenia z powrotu AS Monaco do elity. Szkoleniowiec stwierdził, że dzięki temu liga będzie o niebo ciekawsza niż dotychczas.

– To dobrze, że w kraju pojawił się klub zdolny z nami konkurować pod względem finansowym. Jeśli Monaco planuje taką ofensywę transferową, to liga francuska będzie bardziej zacięta i atrakcyjna.

– Monaco to klub z tradycjami i zasługują na szacunek każdej drużyny, trzeba pamiętać, że to oni niedawno byli wizytówką całej Europy. Transfery w ich wykonaniu robią wrażenie. Rywalizacja na tle innych zespołów będzie bardzo zaskakująca. Francuska piłka na tym zyska.

 • sh@rak

  No jeszcze ze dwóch szejków gdyby się znalazło i przejęło dwa inne kluby to być może za parę lat Ligue 1 byłaby nr 1 na świecie:P ale i tak, gdy AS Monaco i PSG będą mądrze zarządzane, to z takim potencjałem mogą stać się jak Real i Barca w Hiszpanii.

  • Tylko zobacz, że w Hiszpanii grają tylko dwie drużyny. I to one kupują za grube miliony i nikt się nie rzuca, że prawa telewizyjne dzielone są pomiedzy dwiema tymi ekipami…

   Co do Ligue 1, jest kilka ekip które są mocne i to się chwali.

   • sh@rak

    Mi bardzo szkoda Olympique Lyon. Fajnie by było, gdyby ten zespół był tak dobry jak jeszcze parę lat temu kiedy to 7x zdobywali mistrzostwo… szkoda ich problemów finansowych, bo gdyby nie to, mielibyśmy 3 potężne zespoły we Francji. Ale liczę, że może się jeszcze ktoś znajdzie prócz ASM i PSG… byleby nie Marsylia:P… bo ich jakoś nie trawię:P (bez urazy)

 • Perfecto

  Pewnie mnie uznacie za sezonowca. Ok macie rację, bo przez pierwszy sezon każdy jest sezonowcem. Chciałbym zacząć kibicować ASM, nie wiem jak mi to wyjdzie ;>. Od razu powiem, że nie robię tego bo o, przyszedł Moutinho czy Rodriguez. Po prostu chciałbym być fanem innego klubu niż Real, któremu kibicuję teraz. Nie zwykłem jednak jakoś kibicować drużynom, które nie walczą o najwyższe cele, więc chciałbym przez ten jeden sezon stać się fanem Monaco. Liczę, że może ktoś przyswoi mi tradycje, powiedzonka, sławne postacie i ogólną charakterystykę Monaco, a co najważniejsze poda linki na, których będą regularnie mecze tego klubu.

  • Na jeden sezon powiadasz? hehehe. Monaco zawsze miało ambicje. A swego czasu Real pokonało z rozmachem. A jeśli chcesz czegoś się dowiedzieć o Monaco to masz kilkanaście działów które warto przestudiować. Pozdrawiam.

   • Perfecto

    Potem ewentualnie na więcej

  • Fan Jamesa Rodrigueza

   Ja zostalem kibicem Monaco po przyjsciu mojego ulubienca Rodrigueza,tam gdzie on tam i ja 🙂