Kolejni zawodnicy na celowniku

Prasa ciągle zasypuje prawdziwymi lub fałszywymi informacjami o zainteresowaniu Monaco gwiazdami europejskiego futbolu. Tym razem na celowniku klubu z Księstwa znaleźli się: Eriksen, Trémoulinas i El Shaarawy.

Obrońca Bordeaux – Benoît Trémoulinas zamierza tego lata opuścić klub. Zawodnik chce spróbować sił w klubie za granicą (otrzymał oferty od zespołów Bundesligi), jednak płaca oraz prestiż rosnącego w siłę Monaco mogą przekonać go do klubu z Księstwa. Klub wyraźnie pokazał, iż poszukuje lewego obrońcy, o czym świadczy zainteresowanie m. in. Fabio Coentrão z Realu Madryt i Raphaëla Guerreiro z Caen.

La Gazzetta dello Sport donosi, iż Adriano Galliani, wiceprezydent AC Milan, ma we wtorek spotkać się z władzami Monaco. Rozmowy mają dotyczyć ewentualnego transferu do Monaco El Shaarawy’ego. Cena za młodego Włocha ma wynosić 40 milionów euro. Jak donosi gazeta, Milan rozważyłby taką propozycję.

Kolejny zawodnikiem łączonym z Monaco jest 21-letni talent Eredivisie i Ajaxu Amsterdam – Christian Eriksen. Duńczyk jest obecnie rozchwytywany przez czołowe europejskie kluby. Klub z Księstwa proponuje za gracza 15 milionów euro, jednak transfer ten będzie graniczył z cudem, ponieważ zawodnik prawdopodobnie już dogadał się z Borussią Dortmund.