Livorno klubem filialnym ASM

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / Zdjęcie: CalcioLivorno / Herb klubu Livorno Calcio.


Livorno ogłosiło nawiązanie współpracy z AS Monaco. Zgodnie z porozumieniem do zdegradowanego do Serie B klubu przeniesie się wkrótce trzech zawodników. Tym samym Livorno stanie się klubem filialnym AS Monaco FC. W tej sprawie wypowiedział się sam zarządca klubu z Livorno, Aldo Spinelli.

-„Podpisaliśmy partnerstwo z Monaco, które pozwoli nam pozyskać trzech zawodników. Pojawią się w klubie w najbliższych godzinach. Chcemy się rozwijać, a partnerstwo z takim klubem jak Monaco da nam wiele możliwości rozwoju. Monaco stawiało zawsze na współpracę z młodymi piłkarzami, dlatego też liczymy na owoce tej współpracy która będzie na pewno dobrym krokiem w rozwoju naszego klubu.”

Jak na razie nie wiemy jacy to zawodnicy będą, zapewne z grupy młodzieżowej, ale tego dowiemy się niebawem. Wiemy też, że poglądy kibiców Livorno są komunistyczne, ale to nie przeszkodziło jak widać we współpracy na czysto sportowej barierze.

AS Livorno Calcio: włoski klub piłkarski z siedzibą w mieście Livorno, założony w 1915 roku, obecnie grający w rozgrywkach Serie A. Po raz pierwszy we włoskiej ekstraklasie klub zagrał w 1929 roku. Do Serie B spadł dopiero 20 lat później, a na powrót do najwyższej klasy rozgrywek we Włoszech czekał ponad pół wieku, kiedy to zajmując drugie miejsce w drugiej lidze, awansował do Serie A w 2004 roku. Nic nie wskazywało wówczas na to, że klub utrzyma się w Serie A, jednak zakończył sezon, zajmując dobre 9. miejsce w końcowej tabeli. Królem strzelców sezonu został wówczas napastnik „Amaranto” – Cristiano Lucarelli. Największym osiągnięciem Livorno jest wicemistrzostwo Włoch w 1943 roku, po rywalizacji z zespołem Torino.

Kibice: Kibice Livorno mają w większości poglądy komunistyczne – na Stadio Armando Picchi jak i na wyjazdach często wywieszają flagi bądź układają choreografie (oprawy) z elementami symboliki komunistycznej (np. z sierpem i młotem). Część z nich na mecze przychodzi w ubraniach z demobilu (co jest wręcz ich znakiem charakterystycznym). Jedna z grup kibiców ma nawet nazwę Armata Stalinista. Duże emocje we Włoszech budzą mecze pomiędzy Livorno a Lazio Rzym, ze względu na skrajnie prawicowe poglądy dużej części kibiców Lazio. Jednym z fanów klubu jest urodzony w Livorno były premier i prezydent Włoch – Carlo Azeglio Ciampi.

You might also like

2 thoughts on “Livorno klubem filialnym ASM

  • Kolejna współpraca to bardzo dobrze mam nadzieje że nasi młodzi zawodnicy się bardzo dobrze wypromują i już niedługo będą mogli grać dla nas.

    Reply
  • Tak jest niezłe miejsce do rozwoju bo co rok mogą walczyć o awans do serie A i nasi będa mieli sie gdzie rozwijać

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *