Zapowiedź: Lorient – Monaco

Źródło tłumaczenia na Polski: ASMonaco.pl / L’Equipe / Lorient vs AS Monaco.


Na zakończenie pierwszej serii spotkań Ligi Francuskiej, znamy już inne wyniki spotkań, ale nas interesuje najbardziej dzisiejszy pojedynek przeciwko Lorient. Podopieczni Leonardo Jardima, przygotowani przeszli jak burza, wygrywając aż pięć sparingów i tylko jeden remisując. Na uwagę zasługuje zwycięstwo przeciwko Arsenal. Goście natomiast mogą pochwalić się przegraną z Laval, wygraną z Nantes notując przy tym aż cztery remisy.

Jeśli chodzi o trenerów, obie te funkcje zmieniły się w zespołach Monaco i Lorient. Oczywiście wiemy kim jest trener Monaco, natomiast nowym szkoleniowiec Rybek, został Sylvain Ripoll, który tego lata miał wiele pracy. Jeśli chodzi o kadry zespołów, w Monaco niewiele się zmieniło. Wiemy, że odszedł Rodriguez do Realu, Eric Abidal oraz Riviere, ale za to przyszli inni cenni gracze, którzy mogą pomóc zespołowi w walce o Mistrzostwo. Czy jest to realne? Pierwszym krokiem milowym w ocenie tego będzie spotkanie z Lorient.

Fundamentem w drużynie Monaco będzie na pewno transfer utalentowanego Bakayoko, który niewątpliwie jest perełką gdzie sezon w Rennes doskonale to pokazał. Na pewno w spotkaniu ani w kadrze na ten mecz nie zobaczymy Stekelenburga czy też Bernardo Silvy. Drużyna Lorient miała większe przemeblowanie w składzie, z zespołu odszedli z marszu m.in Aliadiere, Monnet-Paquiet czy też Baca i Bourillon. W ich miejsca przyszli Jeannot i Mostefa.

Kadra Monaco:
Subasic, Caillard – Fabinho, Carvalho, Abdennour, Ab.Diallo, Kurzawa, Echiejile – Toulalan, Moutinho, Kondogbia, Bakayoko – Dirar, Ferreira-Carrasco, Ocampos – Falcao, Berbatov, Germain, Martial

W kadrze zabrakło Borji Lopeza, Almamy Toure i Lacina Traore którzy są do tej pory kontuzjowani. Andrea Raggi natomiast nie wystąpi z powodu zawieszenia ze zeszłego sezonu. Jeśli chodzi o sytuację Nicolasa Isimata-Mirina, zawodnik zapewne odejdzie jeszcze w tym okienku transferowym do Saint Etienne. Jego miejsca zajmie młody wychowanek AS Monaco Abdou Diallo.

Historia spotkań AS Monaco – Lorient:

Data  Drużyna  Wynik  Drużyna  Monaco
 Lorient Rozgrywki
01/02/2014 Lorient 2-2  Monaco Germain, Kurzawa Aboubakar, Aliadière Ligue 1
15/09/2013 Monaco 1-0 Lorient Falcao (karny) Ligue 1
12/02/2011 Monaco 3-1 Lorient Lolo, Mangani, Park (karny) Gameiro Ligue 1
26/10/2010 Monaco 1-1 Lorient Hansson Diarra.S Coupe de la Ligue
25/09/2010 Lorient 2-1 Monaco Mbokani Gameiro, Kitambala Ligue 1
05/05/2010 Lorient 2-2 Monaco Haruna, Maazou Amalfitano, Gameiro Ligue 1
22/08/2009 Monaco 2-0 Lorient Nimani, Nenê Ligue 1
07/02/2009 Lorient 1-1 Monaco Mollo Abriel Ligue 1
13/09/2008 Monaco 2-0 Lorient Park, Nimani Ligue 1
12/01/2008 Monaco 1-0 Lorient Sambou Ligue 1

Linki do spotkań podamy standardowo na naszym profilu Facebook.

You might also like

9 thoughts on “Zapowiedź: Lorient – Monaco

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *