Kondogbia przed Lyonem

Na dzień, przed podróżą na trudny teren do Lyonu, Geoffrey Kondogbia, wypowiedział się na temat tego spotkania, po powrocie z młodzieżowej reprezentacji Francji. Kapitan trójkolorowych, udzielił wywiadu dla popularnego dziennika: Express.com.

Kondogbia obecnie jest jednym z najlepszych graczy Monaco w tym sezonie, sam zainteresowany udowodnił to również podczas spotkań reprezentacji, gdzie został mianowanym kapitanem zepsołu.

„Jeśli mam być szczery, mecz z Lyonem będzie tak jak każdy inny. Trzeba podejść do niego w skupieniu i to spotkanie wygrać. Jeśli chodzi o moje ambicje, to wciąż chcę grać lepiej, cieszę się, że kibice doceniają moje poświęcenie. Tak, zostałem kapitanem reprezentacji i jestem z tego dumny, ale to dopiero mały kroczek w dołączeniu do dorosłej reprezentacji kraju. Wszyscy kibice z L1 twierdzą, że Monaco będzie mieć słaby sezon, jednak grupa pracuje na tyle mocno, że jestem pewien wyników w tym sezonie. Z Lyonem trzeba zdobyć trzy oczka, także ten mecz będzie istotny, chcemy wrócić do czołówki jak najszybciej.”

Kondogbia również wypowiedział się o systemie pracy byłego trenera Monaco, Claudio Ranieriego, a obecnego – Leonardo Jardim.

„Nie ma zbyt dużej różniczy w systemie treningu, są tak samo ciężkie jak były zawsze. Z pewnością obaj panowie mają inny system trenowania, pewnie składniki są inne w zespole, co widać na boisku. Staramy się grać inaczej, obecnie nie wygląda to doskonale, ale jesteśmy dobrej myśli. Mimo to, są przebłyski, pokazujemy wciąż, że dołączenie do górnej części tabeli to kwestia czasu. Jeśli chodzi o odejście Falcao i Jamesa, mówi się trudno. W Monaco zawsze stawiano na młodych, czy to było 10 lat temu, czy 5 lat temu, czy teraz – zawsze tak było.”

RMC

You might also like

One thought on “Kondogbia przed Lyonem

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *