Claudio Ranieri nowym trenerem AS Monaco

Oczywiście wielki inwestor musiał mieć swojego wielkiego trenera, wybór padł na Claudio Ranierego, który zastąpił na tym stanowisku swojego rodaka Marco Simone.
Prywatnie decyzja ta bardzo mnie dziwi. Były zawodnik AC Milan i AS Monaco osiągał z zespołem wyniki zasługujące na uznanie i przez moment otarł się nawet o awans do Ligue 1, co wydaje się wręcz nieprawdopodobne patrząc na sytuację w jakiej znajdował się klub w połowie sezonu.
Należało więc Simeone zatrzymać. Budowa mistrzowskiego zespołu w drugiej lidze zawsze jest sporym ryzykiem (zapytajcie choćby kibiców Pogoni Szczecin) i uważam, że lepiej podejść do tematu metodą „krok po kroku”.
Zostawmy jednak te rozważania na dalszą część okna. Na tę chwilę witamy Claudio Ranieriego jako nowego trenera AS Monaco i życzymy mu powodzenia. Nawet gdyby, nie daj Boże, musiał bić się o utrzymanie zespołem na miarę ligi mistrzów.

 • Mateusz

  Ranieri nie jest zły, myślę że poukłada drużynę i wrócimy do 1 ligi. Monaco na to zasługuje 🙂

 • Kempes

  Chozi o to, że lepsze bywa wrogiem dobrego, a do tego Ranieriemu ostatnio średnio się wiedzie. 

 • Mateusz

  Zobaczymy. Mam nadzieję że bez trudu awansujemy teraz do Ligue 1. Wtedy na pewno strona bardziej ożyje. Obecnie chyba nie ma innej strony o Monaco, bo wcześniejsze upadły. Trzymam kciuki, żeby ta działała jak najdłużej 🙂

 • Kempes

  Ożyje, zresztą chyba czeka nas ciekawe okienko.