Ocampos piłkarzem Monaco, czekamy teraz tylko na prezentację

Różne kwoty krążyły w ostatnim tygodniu co do transferu Lucasa Ocamposa. AS Monaco w rzeczywistości zapłaciło za tego utalentowanego gracza 11 mln ero.

Te informacje podały francuskie gazety m.in L:’Equipe i Nice Matin. Kwota ta może wzrosnąć o 1 lub 2 miliony, w zależności od liczby rozegranych przez zawodnika spotkań.

Niedawno informowaliśmy, że kwota ma wynosić 17 milionów euro, fani River Plate byli niezadowoleni z obrotu spraw, że kwota ta została zmniejszona.

Zawodnik przyleciał wczoraj na lotnisko w Nicei, Lucas Ocampos znalazł czas, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy w tym zadane przez Nice matin.

Jakie są twoje pierwsze wrażenia?
-Jestem bardzo szczęśliwy, nie mogę się doczekać gry i rozpocząć szkolenia w AS Monaco.

Co wiesz o Monaco?
-Wiem, że mało, bo to wszystko odbyło się bardzo szybko. David opowiedział mi o tym wspaniałym klubie. Jest to nowy etap w mojej karierze, chce się tutaj rozwijać.

Czy jest to duża zmiana?
Tak, jest to znacząca zmiana. Przyjazd do nowego kraju i kultury. Będę miał obowiązki. Jestem bardzo podekscytowany, że to wszystko się zaczęło.

Zapytany przez L’Equipe, Tor Kristian Karlsen, dyrektor sportowy ASM, wypowiedział się po przybyciu Ocamposa w Księstwie. Byli zawodnicy mistrza Francji, Omar de Fonseca i Nelson Fabbri również wyrazili swoje poglądy na temat 18 latka.

Tor-Kristian Karlsen: ,,Tego piłkarza poznaliśmy kilka miesięcy temu, znam go prawie od dwóch lat. Widziałem go szczególnie w Ameryce Południowej w mistrzostwach do lat 17 wiosną ubiegłego roku w Ekwadorze. Dla mnie w swojej grupie wiekowej jest to wybitny zawodnik. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy go i mam nadzieję go uczynić szczęśliwym w Monaco. To jest inwestycja w przyszłość.”

Nestor Fabbri: ,,To zawodnik z ogromnym potencjałem. On może grać za równo na prawej jak i lewej stronie. Jest to wielka inwestycja w klubie i myślę, że jeśli miałby odejść to za cenę dwukrotnie większą.”

Omar de Fonsceca: ,,Mimo młodego wieku, jest to chłopak o bardzo mocno, silnych nogach. Jest to nowoczesny gracz. On stał się gwiazdą razem z Trezeguet i Cavenaghi. Tam presja jest ogromna. Mimo, że jest to wielki talent to cena za tego zawodnika jest spora.”